Nelė Kofyrinienė

„Gana tyliai svajoti apie pokyčius – pats metas juos kurti, vėliau geresnės progos tikrai nebus!“- tikina pasitiki savimi ir šypsosi gerokai dažniau. To priežastis – nepriekaištingai atliktas visapusiškas dantų atkūrimas. „Svajonių rezultatams reikia laiko, todėl šiam žingsniui ryžtis verta kuo anksčiau“- teigia pašnekovė.vilnietė Nelė Kofyrinienė.

– Papasakokite apie savo dantų atkūrimo kelią. Kokios problemos Jus kamavo?
– Iš pirmo žvilgsnio, tai gana dažnos bėdos: nepaisant kasdienės priežiūros, besikaupiančios apnašos, gendantys dantukai. Negana to, turėjau anksčiau pašalintą dantį. Padariau didelę klaidą – dėl įtempto gyvenimo ritmo, laiku nesusirūpinau prarasto danties atkūrimu. Tai gerokai komplikavo mano dantų ir burnos būklę. Pastebėjau, kad nors kruopščiai valau dantis, problemos nesitraukia ir vis dažniau tenka kreiptis pas specialistus.

– Kaip nusprendėte imtis pokyčių? Galbūt kažkas Jus paskatino?
– Į kliniką kreipiausi dėl įprastų nusiskundimų – ieškojau terapinio dantų gydymo ir profesionalios burnos higienos. Atėjau dėl vienos problemos, tačiau per konsultaciją gydytoja pastebėjo, kad reikia visapusiškos pagalbos. Taip prasidėjo mano gydymo kelias klinikoje.

– Odontologijos klinikų Lietuvoje netrūksta. Kaip atradote „Dentasana“ kliniką ir kodėl pasirinkote būtent ją?
– Kliniką radau ne atsitiktinai. Kolegė rekomendavo šią gydymo įstaigą, lokacija irgi buvo patogi. Pasitikėdama rekomendacija, nutariau pabandyti ir likau sužavėta: mane patraukė profesionalumas, draugiškas bendravimas ir žinoma, kokybė. Savo gydymą patikėjau į patyrusios burnos chirurgės, odontologės Aistės Budreikienės ir jos gydytojų komandos rankas. Tai buvo vienas geriausių mano priimtų sprendimų, o su specialistais labai susidraugavome (šypsosi).

photo
photo

– Kaip atrodė pasiruošimas gydymui?
– įvertinusi situaciją, gydytoja sudarė išsamų gydymo planą nuo A iki Ž. Man rekomendavo atlikti terapinį odontologinį gydymą, prarasto danties atkūrimą implantu, funkcinį plombavimą bei nusidėvėjusių dantų estetinį atkūrimą laminatėmis. Sužinojau, kad viskas truks daugiau nei metus. Dantų atkūrimas – tai ne vieno specialisto užduotis. Mano sveikata rūpinosi nemaža gydytojų komanda, tad laukė ne vienas apsilankymas.

– Išgirdote, kad prieš akis nuodugnus ir ilgas gydymo procesas. Ar nedvejojote?
– Nesijaudinau, nes jaučiau pasitikėjimą specialistais ir jų talentu. Pokalbio metu sakiau, kad noriu kelių dalykų – funkcijos, estetikos ir išliekančių rezultatų. Sužinojusi visas detales, ilgai nesvarsčiau. Kiek dvejojau nebent dėl dantų laminačių. Tai – plonytės plokštelės, pagamintos iš porceliano keramikos. Jos tvirtinamos ant dantų, prieš tai juos šlifuojant. Laminatės yra sprendimas visam gyvenimui, todėl rinktis teko atsakingai… nemažai domėjausi ir skaičiau apie šį metodą. Laminatės man atrodė patikimas ir ilgalaikis sprendimas, turintis puikius pacientų atsiliepimus. Todėl galiausiai pasirinkau būtent jas.

– Kaip atrodė pats gydymas, nuo ko viskas prasidėjo?
– Pirmiausia sekė nuodugnus terapinis gydymas, kurio metu buvo gydomi ir plombuojami ėduonies pažeisti dantys. Vėliau buvo atliktas danties atkūrimas implantu: į prarasto danties vietą be skausmo įsriegtas danties šaknies pakaitalas, implantas. Pats dantis labai estetiškai atstatytas protezo pagalba. Paskutinis pokyčių žingsnis buvo 4 dantų estetinis protezavimas laminatėmis. Tai išties sudėtingas procesas. Laminatės buvo kruopščiai kuriamos būtent man: gydytojai nuėmė dantų atspaudus, atskirai matavo ir šlifavo kiekvieną dantuką. Laminačių spalvą taip pat derinome ne vieną kartą, nes siekiau idealaus, nepriekaištingo ir labai natūralaus rezultato.

– Nele, kaip jautėtės po procedūrų? Ar lengvai prisijaukinote pokyčius?
– Po gydymo jaučiausi puikiai! Visos procedūros buvo beskausmės ir atliktos švelniai, profesionaliai, todėl iš karto galėjau grįžti į įprastą gyvenimą. Gal tik prie laminačių teko kiek priprasti. Ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Čia turbūt suveikė emocijos – tik uždėjus laminates, elgiesi labai atsargiai, žinai, kad tau priklijuotos porceliano keramikos plokštelės. Turi išmokti su laminatėmis elgtis. Visgi pripratus, pojūtis yra visiškai natūralus, o maisto kramtymas niekuo nesiskiria nuo likusių dantų.

– Kaip vertinate savo gyvenimo kokybę ir pokyčius po dantų atstatymo?
– Graži šypsena gaunama ne per dieną, tačiau šiandien galiu pasakyti: laukimas tikrai atsipirko – džiaugiuosi išaugusiu pasitikėjimu savimi. Draugai, kolegos ir aš pati pastebiu, kad mano veidą gerokai dažniau puošia plati šypsena. Dėkoju „Dentasana“ komandai už juvelyriškai kruopštų darbą!

– Ką pasakytumėte pacientams, norintiems pokyčių, bet nesiryžtantiems?
– Iš asmeninės patirties sakau, kad geras gydytojo pasirinkimas – būtinas sėkmei. Rekomenduoju rinktis specialistą, kuriuo šimtu procentų pasitikėsite ir gausite nuoširdų patarimą: ne dėl pelno ar komercijos, bet dėl naudos Jums ir Jūsų sveikatai. Tada visus gydymo sprendimus galėsite priimti be baimės.

„Dentasana“ klinikos gydytoja odontologė, burnos chirurgė Aistė Budreikienė:
„Džiaugiamės pacientės N. Kofyrinienės dantų atkūrimu – pacientės sėkmė yra ir mūsų sėkmė. Puikus rezultatas pasiektas atkaklaus mūsų komandos darbo ir pažangių technologijų dėka. Visi dantys yra susiję tarpusavyje, todėl, siekiant išbaigtumo, buvo atliktas visapusiškas dantų atkūrimas. Kruopščiai sudarytas gydymo planas buvo vykdomas atliekant nedidelius, bet labai svarbius žingsnelius: nuo dantų pavaškavimo, implanto sriegimo iki laminačių priklijavimo.
Labai svarbu buvo atkurti trūkstamą pacientės dantį. Net vienas prarastas ir neatstatytas dantis gali padaryti nemažai bėdos: dėl apsunkinto kramtymo maistas tinkamai nesusmulkinamas, todėl išauga virškinimo sutrikimų, skrandžio opų rizika. Netekus natūralios apkrovos, buvusio danties vietoje ima nykti žandikaulio kaulas, todėl keičiasi ir veidas: įdumba skruostai, gilėja raukšlės aplink lūpas. Šie pokyčiai lemia spartesnį veido senėjimą, o kartu – ir gilius kompleksus. Žinoma, galutiniam rezultatui ne mažiau svarbūs buvo ir dantų plombavimo bei estetinio protezavimo laminatėmis darbai.
Tinkamai suplanuotas dantų atkūrimas grąžina ne tik geresnę dantų funkciją ar estetiką. Tai gali iš esmės transformuoti paciento gyvenimą: panaikinti kompleksus, prastą psichologinę savijautą ir suteikti naujų spalvų kasdienybei. Jeigu apie dantų atkūrimą svarstote ir Jūs, raginu nedelsti!“