Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – danties audinių struktūros atkūrimas ir danties atstatymas. Ši procedūra atliekama netekus vieno ar kelių dantų, esant pažeistiems dantims arba norint dantims suteikti pageidaujamą estetinę išvaizdą. Protezai gali būti fiksuojami (dantų vainikėliai, įklotai, užklotai, tiltai, dantų laminatės, plokštelės ant implantų) Ir išimami (pilni arba daliniai protezai). Dėl kokybiškesnių rezultatų, komforto ir estetikos, odontologijos specialistai rekomenduoja rinktis fiksuojamus protezus.

Jeigu
 • Jūsų dantys smarkiai nusidėvėję, pažeisti
 • Po atlikto gydymo netekote daug danties audinio
 • Netekote vieno, kelių ir daugiau dantų
 • Pageidaujate susigrąžinti estetišką šypseną
Jums reikalingas dantų protezavimas!

Dantų protezavimas – ko tikėtis?
 • Trukmė – 1 valanda
 • Vizitų skaičius – dažniausiai reikia 2 vizitų
 • Paskirtis – dantų protezavimas gali būti funkcinis (išimami arba fiksuojami protezai, tvirtinami ant dantų arba implantų) ir estetinis (dantų laminatės)
 • Nuskausminimas – protezuojant gali būti taikoma vietinė nejautra
 • Ištyrimas – padaroma rentgeno nuotrauka, nuimamas danties atspaudas
 • Gamyba – pagal danties atspaudą, dantų technikai gamina numatytą restauraciją
 • Pasiruošimas – danties audinys šlifuojamas ir paruošiamas protezui (užklotui, vainikėliui ar kt.)
 • Danties protezavimas – ant danties ar implanto tvirtinamas protezas
 • Rezultatai – estetiškai atkurtas dantis ir jo funkcijos!

Plačiau apie dantų protezavimo medžiagas:
Metalo keramika – šio protezo šerdis pagaminta iš metalo, kuris padengiamas porceliano sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Metalo keramika yra ekonomiškiausias protezavimo variantas, tačiau tokios restauracijos atrodo nenatūraliai, nes yra nepralaidžios šviesai. Metalas gali alergizuoti burnos gleivinę.


Bemetalė keramika – šie protezai gaminami tik iš porceliano. Šis protezavimo būdas estetiškas, tvirtas ir ilgalaikis. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai.


Cirkonio keramika – protezai yra lengvi ir tvirti, natūralios danties spalvos. Vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas baltas cirkonio oksido karkasas. Tvirtumu toks protezas lenkia bemetalės keramikos restauracijas ir yra pralaidus šviesai, todėl nenusileidžia savo estetika.


Po dantų protezavimo:
 • Pacientai gali džiaugtis nepriekaištingu kramtymu, fonetika ir estetika
 • Dingsta kompleksai dėl neestetiškos šypsenos
 • Patikimas dantų atkūrimas, kuris tarnauti gali net visą likusį gyvenimą!

Gydymo rezultatai
Prieš
Po
after
before
Prieš
Po
after
before
Prieš
Po
after
before
Prieš
Po
after
before
Prieš
Po
after
before
Gydymo rezultatai
after
before

after
before

after
before

after
before

after
before
Ar žinojote, kad:
Metalo keramika gali alergizuoti

Gydytojai įspėja, kad metalo keramikos protezai netinka į alergijas linkusiems pacientams, mat šių protezų sudėtyje esantis metalas gali alergizuoti.

Cirkonio oksidas – viena tvirčiausių medžiagų odontologijoje

Nors cirkonio oksidas nėra metalas, tai labai tvirta ir atspari lūžiui medžiaga, kuri yra net tvirtesnė už metalo keramikos restauracijas! Dėl šios priežasties cirkonio oksidas yra nepraprastai universalus ir tinka tiek priekinių, tiek krūminių dantų protezavimui.

Protezuoti dantys nereikalauja papildomos priežiūros

Kasdienė dantų priežiūra po protezavimo nesukelia jokių papildomų burnos higienos rūpesčių: protezuotus dantis prižiūrėkite taip pat, kaip natūralius. Nepamirškite, kad profesionalią burnos higieną būtina atlikti kas puse metų!

Fiksuojami dantų protezai – ilgalaikis pasirinkimas

Nors išimami protezai dažniausiai kas kelerius metus yra keičiami, mat greitai dėvisi, neprisitaiko prie paciento burnos anatomijos, dirgina gleivinę ir nestabdo žandikaulio kaulo tirpimo, pažangūs fiksuojami protezai nuo jų skiriasi it diena ir naktis. Tai – šiuolaikiškos dantų restauracijos, kiekvienam pacientui kuriamos individualiai ir subalansuotos ilgalaikiam naudojimui. Tinkamai prižiūrimi, šie protezai tarnauja 20 metų ir dar ilgiau!